ROZRYWKA

 

 

o    Spływy kajakowe Wieprzem, czy po zalewie –  to przygoda łącząca w sobie nie tylko elementy sportu i rekreacji, ale również dająca możliwość bliskiego obcowania z naturą i podziwiania otaczającej przyrody.

o    Sztolnie w Senderkach – to podziemne wyrobiska, po eksploatacji skał znajdują się we wzniesieniu „Góry Hołda”. Niegdyś z wydobywanego tu surowca wyrabiano kamienie młyńskie, żarnowe i browarne. Korytarze mają różną wysokość i długość, zależnie od miąższości złoża. Obecnie sztolnie są miejscem hibernacji i rojenia nietoperzy.

o    Atrakcje zimowe – również zimą nie brakuje tu interesujących możliwości wypoczynku. Do dyspozycji odwiedzających jest tu np. wyciąg narciarski na Górze Chełmowej, ze stokiem o długości 500 m oraz 3 trasami zjazdowymi. Fanom zimowego szaleństwa polecić można również organizowane tu zawody w narciarstwie biegowym, czy kuligi z pochodniami, których trasy wiodą leśnymi duktami czy malowniczymi wąwozami.

o    Galeria „Szur” – autorska galeria zamojskiego artysty Marka Rzeźniaka, działająca w ramach Roztoczańskiego Ekomuzeum – Świąteczna Kraina. Galeria znajduje się w miejscowości Szur, około 4 km od Krasnobrodu. To niebanalna propozycja na spędzenie popołudnia w galerii, gdzie muzyka, poezja, malarstwo przeplatają się z przyrodą.

o    Galeria Sztuki Ludowej w Majdanie Wielkim – to niezwykłe miejsce, w którym artysta-rzeźbiarz Mieczysław Portka prezentuje autorskie prace o tematyce zarówno sakralnej, jak i świeckiej: ptaki naturalistyczne i fantastyczne. Artysta nie tylko rzeźbi w drewnie, ale także uprawia kowalstwo artystyczne.

o    „Szkoła 69” w Starej Hucie koło Krasnobrodu – projekt realizowany przez ludzi kochających lata 60’ i 70’ przenosi w klimat przystanku Woodstock z 1969 roku. Można tu m.in. zjeść w restauracji zainspirowanej amerykańskim pop-artem, potańczyć w klubie na barze w kształcie gitary, czy skorzystać z chillout’owej sali kinowej, prezentującej dorobek muzyczny i filmowy lat 60’.

o    Imprezy kulturalne – planując urlop w Krasnobrodzie warto zestawić go z kalendarzem odbywających się tu licznych imprez, m.in. Dni Krasnobrodu na plaży nad zalewem, Festynu Zimowego na stoku Chełmowej Góry, Majówki Roztoczańskiej, Sobótek, Letnich Międzynarodowych Koncertów Muzyki Organowej, czy Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „Per Artem Ad Astra” oraz odpustów (1-2 lipca – święto Matki Bożej Jagodnej, w pierwszą niedzielę po 15 sierpnia – odpust ku czci św. Rocha, czy dożynki diecezjalne, które odbywają się zwykle w drugą niedzielę września).