ROZRYWKA

 

o    Wyciągi narciarskie w Puławach (KiczeraSki) i Bałuciance – idealne dla miłośników zimowego szaleństwa, zarówno dla narciarzy, jak i snowboardzistów (wyciąg krzesełkowy w Puławach). Dysponują łącznie 7 trasami zjazdowymi (5 tras Puławy, 2 trasy Bałucianka) o zróżnicowanym stopniu trudności i o łącznej długości prawie 5000 m. Dodatkowo ośrodek w Puławach posiada trasę biegową (skitour’ową) oraz trasy rowerowe (downhill).

o    Zalew i zapora wodna na Wisłoku w Sieniawie – wybudowana w latach 80. XX w., znana jako Zapora Wodna „Besko” i  jest  usytuowana dokładnie na 172,8 kilometrze rzeki Wisłok. Jej długość wynosi 174 m, maksymalna wysokość 38 m, a do jej budowy zużyto prawie 70 000 m3 betonu. Zbiornik jest atrakcyjnym łowiskiem z powodu żyjących tu licznych gatunków ryb, m.in.: karpia, szczupaka, sandacza, klenia, płoci, siei czy troci jeziorowej.

o    Ściana Olzy i Jar Wisłoka – przełom Wisłoka w Rudawce Rymanowskiej – miejsce warte odwiedzenia, gdyż stanowi największą w polskich Karpatach Wschodnich odkrywkę łupków menilitowych.

o    Huta szkła artystycznego „Sabina” – mieszcząca się w Rymanowie huta szkła to biznes rodziny. Dziś wyroby „Sabiny” znane są na całym świecie: od Europy, przez Amerykę Północną, po Azję (w samej tylko Holandii te rodzime szklane działa sztuki prezentowane są w ponad 100 galeriach). Huta prowadzi również galerię wyprodukowanych na miejscu unikatowych form, która przeniesie wszystkich odwiedzających w niezwykły świat barwnych i mogłoby się wydawać – ulotnych dzieł sztuki.