o    Uzdrowisko Solec-Zdrój Sp. z o.o. –  obiekty uzdrowiska znajdują się na terenie zabytkowego Parku Zdrojowego, który zajmuje obszar 13,6 ha i są to:

1.    Willa „Prus” – budynek wzniesiony w latach 20. XX w. Pierwotnie willa służyła jako rezydencja rodziny inż. Romualda Daniewskiego, stąd też bierze się jej nazwa (herb rodowy rodziny Daniewskich to Prus II). Pokoje na piętrze wykorzystywane były jako pokoje gościnne dla ważnych gości uzdrowiska. W czasie wojny budynkiem zawładnęli Niemcy – zlokalizowano tu dowództwo frontu. Po odbudowie obiekt przeznaczono na kwaterowanie kuracjuszy oraz pracowników zakładu i taką funkcję pełni aż do dziś.

2.    Sanatorium „Świt” (dawniej „Hotel Świt”) – zbudowane w obecnym kształcie w 1918 roku. Obiekt mieścił obszerną salę teatralną i balową, salę restauracyjną i dancingową z zapleczem kuchennym, czytelnię, bilard i 24 pokoje dla kuracjuszy. W czasie II wojny światowej budynek zdewastowano. Przebudowa sanatorium nastąpiła II połowie XX w. – powiększono wtedy część hotelową i zwiększono ilość gabinetów lekarskich.

3.    Sanatorium „Jasna” – budynek powstał ok. 1910 roku i do  połowy XX w. pełnił rolę hotelu dla kuracjuszy. Tę samą funkcję pełni też obecnie, jako jeden z obiektów hotelowych Uzdrowiska Solec Zdrój Sp. z o.o.

4.    Willa „Irena” –  pochodzi również z początku XX w. Jej nazwa pochodzi od imienia żony Włodzimierza Daniewskiego – współwłaściciela i dyrektora Uzdrowiska Solec-Zdrój. Architektoniczny wystrój budynku przetrwał wojenne kataklizmy bez większego uszczerbku. Przebudowa dotknęła jedynie zdewastowanego wnętrza. Wraz z „Ireną” przetrwała piękna, sięgająca ponad dach budynku magnolia, która stała się obecnie najbardziej znanym symbolem Solca-Zdroju.

5.    Łazienki – pierwsze drewniane Łazienki powstały tu już w 1836 roku, z inicjatywy ówczesnego właściciela Solca – hrabiego Karola Godeffroy. Zniszczone przez pożar w 1900 roku, zostały wkrótce odbudowane w modnym wówczas zakopiańskim stylu. Zniszczył je jednak kolejny pożar, a budynek w obecnym kształcie powstał w latach 1922-1926 i utrzymany jest w stylu klasycystycznym.

Uzdrowisko Solec-Zdrój Sp. z o.o.

ul. 1 Maja 1, 28-131 Solec-Zdrój
tel. 41 377 60 17
e-mail: info@uzdrowiskosolec.pl
www.uzdrowiskosolec.pl

 

o    Hotel**** Medical Spa Malinowy Zdrój – jako pierwszy w Polsce oferuje zabiegi balneologiczne w postaci kąpieli leczniczych, w najsilniejszej na świecie leczniczej wodzie siarczkowej, pochodzącej ze źródła „Malina”. Woda ta, ze względu na swój unikalny skład, potwierdzony badanami i atestem PZH zalecana jest do leczenia i rehabilitacji. W hotelu korzystać można z szerokiej oferty usług z zakresu: balneoterapii, fizykoterapii, kinezyterapii i leczenia schorzeń. Obiekt posiada 105 pokoi, w tym apartamenty.

Hotel**** Medical Spa Malinowy Zdrój

ul. Leśna 7, 28-131 Solec-Zdrój
e-mail: recepcja@malinowyzdroj.pl
www.malinowehotele.pl/malinowyzdroj

 

o    Pensjonat Uzdrowiskowy Solanna*** –  położony jest w pobliżu Parku Zdrojowego i zalewu. Oprócz noclegów można tu skorzystać z pobytu rehabilitacyjno-uzdrowiskowego, z szeregiem zabiegów wykonywanych na miejscu (fizykoterapia, masaże, krioterapia, zabiegi kosmetyczne oraz kąpiele SPA) lub w bliskim sąsiedztwie pensjonatu (kąpiele siarczkowe, hydroterapia, balneologia). Są tu leczone głównie schorzenia narządów ruchu i reumatyczne oraz choroby skóry i alergie.

Pensjonat Uzdrowiskowy Solanna***

ul. Targowa 2, 28-131 Solec-Zdrój
tel. 41 377 61 80
e-mail: solanna@solanna.com.pl
www.solanna.com.pl